Nejsme otevřeni veřejnosti. Zahrada, kde pěstujeme levandule není běžně otevřená pro volný prodej. Obsloužíme Vás rádi po předchozí dohodě.
Vyzvednutí e-objednávek na adrese: U Lípy 1576, Mníšek pod Brdy 25210

Levandule zoubkatá " Dentata variegata Merlot " , kontejner 18 cm

Tip
190 Kč –11 %
Meerlo 7jpg
190 Kč –11 % 169 Kč
Skladem

Netradiční levandule s panašovanými, pilovitými listy

Květy světle fialové na dlouhých stoncích.

Kontejner 18 cm - větší rostlina

Pěstujeme jako přenosnou rostlinu

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule pochází ze středozemní oblasti, kde kvete v kamenité suché půdě pod horkým sluncem.

Její vůně těšila už starověké Egypťany, Řeky a Římany. Z Francie se rozšířila do celého světa. 

Aromatickou rostlinu pocházející ze středomořské oblasti si většina z nás spojuje s modrou barvou květů.

Levandule je ovšem hodně prošlechtěná a její barevná škála se hodně rozšířila. Kromě tradiční levandule úzkolisté (Lavandula angustifolia) na trhu objevíte také její příbuznou levanduli korunkatou (Lavandula stoechas) s nápadným tvarem světle fialového květenství.

Další levandule, která by neměla uniknout pozornosti milovníků této byliny je netradiční a méně známá Levandule dentata" Merlot ".

Je to levandule s pilovitými velkými listy tmavě zelené barvy se žlutými okraji a světle fialovým květenstvím, které se nese na dlouhých stoncích.

Levandule je jednou z nejvděčnějších rostlin na zahradě. Uplatní se pro svou krásu i příjemnou vůni. 

Velmi atraktivní v trvalkovém záhoně. Můžete ji kombinovat s ostatními kultivary levandulí, šalvějí nebo perovskíí. Krásná ale bude i jako solitéra.

Levandule je ideální rostlinou, protože krásně kvete a sivě zelené listy neopadávají ani v zimě. Její jedinečná vůně dovede uklidnit mysl a uvolnit tělo.

Levandule bude růst všude tam, kde jí vylehčíte půdu a dopřejete slunce. Vyrovná se dokonce i s polostínem, ale bude méně kvést a vonět.

Tento kultivar levandule sázíme alespoň 40 cm od sebe. Výška rostliny 40 - 60 cm.

V těžší půdě bude ohrožena přemokřením, především v zimě.

Záhon pro levanduli, stejně jako pro ostatní suchomilné rostliny, vylehčete drobným štěrkem nebo hrubším pískem – alespoň do půlmetrové hloubky.

Rostlině prospěje přídavek dolomitického vápence a dřevěného popela, zvláště v kyselejší půdě.

Štěrk či drobné oblázky jsou také ideálním mulčem, který udrží rostlinu v suchu, akumuluje teplo, potlačuje plevele a pěkně vypadá.

Levanduli se bude dařit i na vrchu oboustranné suché zídky nebo vyvýšeném záhoně. Nežli se ujme, potřebuje zálivku, poté je vůči suchu odolná.

Abyste dosáhli kompaktnosti rostliny, stříhejte ji dvakrát do roka. Silnější řez proveďte vždy na jaře, na podzim seřízněte pouze odkvetlé květy. 

Při pěstování v nádobách ji samozřejmě občas zalít musíte, zcela bez vody žít nemůže. Ve volné půdě sahají její kořeny hluboko a vláhu si najdou.

Levandule nesmí přijít do závlahy. Byla by to záruka jejího zahubení. Pokud ji budete pěstovat v nádobě, musí mít nádoba odtokovou díru, aby přebytek vody mohl odtékat. Její kořeny nesmí stát ve vodě.

Tento druh zoubkaté levandule pěstujeme v našech klimatických podmínkách jako přenosnou rostlinu.

Kontejner 18 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: